Belcolade sponsort Serena van Breukelen voor de Dutch Pastry Award

4 mrt. 2025

Belcolade steunt Serena van Breukelen op haar weg naar Dutch Pastry Award

Op 10 maart vindt tijdens Bakkersvak in Gorinchem de Dutch Pastry Award plaats: dé patisseriewedstrijd van Nederland. Het thema van dit jaar is vintage. Serena van Breukelen is één van de ambitieuze deelnemers. Zij hoopt met de winst toe te treden tot het Dutch Pastry Team. Puratos ondersteunt Serena bij haar voorbereidingen door de kwalitatief hoogwaardige chocolade van Belcolade kosteloos beschikbaar te stellen.

Serena van Breukelen nam in 2022 voor het eerst deel aan een landelijke vakwedstrijd: Skills Heroes Nederland. Ze behaalt de eerste plaats in de categorie Patisserie en mag op basis daarvan door naar de WorldSkills in het Zwitserse Luzern. Hier behaalt ze de negende plek. Vanaf dat moment is ze ‘verslaafd’ aan deelnemen aan vakwedstrijden. “Je traint in Vlaardingen, Haarlem of Leiden en daar reed ik ineens gewoon naar toe – terwijl ik het voor die tijd al spannend vond om naar een onbekende supermarkt te gaan. Ik heb heel veel verschillende mensen ontmoet van over de hele wereld en ik durf hen nu ook te vragen of ik eens een dag mag meelopen, als ze bijvoorbeeld heel goed zijn in iets wat ik zelf nog niet kan. En het mooie van deelname aan wedstrijden is dat je nu een keer niet aan de kostprijs van een product hoeft te denken. Je moet juist denken: hoe kan ik zo creatief en origineel mogelijk zijn?Dat is een heel andere manier van werken dan in mijn dagelijks leven. Ik ben productieontwikkelaar en leidinggevende bij Chocoladebezorgd in Hoogeveen: een online webwinkel waar zowel zakelijke als particuliere klanten ambachtelijke en handgemaakte cadeaus kunnen bestellen.”

Jaar lang voorbereiden

In haar werk is Serena vooral met chocolade bezig. Ook bij haar deelname aan de Dutch Pastry Award is chocolade een belangrijk ingrediënt: ze moet onder andere een showstuk van chocolade en een taartje maken. “Het begint allemaal met schetsen op papier. Wat wil ik maken? Wat wil ik laten zien en waarom? Welke smaken komen erin voor? Welke lagen krijgt het? Ik heb een moodboard rondom het thema vintage gemaakt. En ik heb een imitatiestuk gemaakt van piepschuim als aanzet voor mijn showstuk. Pas wanneer ik alles grondig heb uitgedacht, máánden later, gaan mijn handen met concrete ingrediënten aan het werk. Al met al ben ik me al een jaar aan het voorbereiden op de Dutch Pastry Award.”

Bewust gekozen voor Belcolade

Serena kiest voor haar showstuk en taartje heel bewust voor de chocolade van Puratos: Belcolade Cacao-Trace. “Ik sta enorm achter dit product en krijg veel energie van bijvoorbeeld Corrie Kouffeld, de salesmanager van Belcolade. Bovendien vind ik de smaak van Belcolade echt heel erg goed. Ik kies dus voor kwaliteit én voor het bedrijf. Het programma Cacao-Trace, waarmee een duurzame cacaoproductie wordt nagestreefd, maakt dat ook het verhaal achter mijn producten en showstuk klopt. Dat vind ik belangrijk: het gaat om het totaalplaatje.” Puratos ondersteunt Serena bij haar deelname aan de Dutch Pastry Award door alle chocolade die zij nodig heeft tijdens haar voorbereidingen en voor haar showstuk kosteloos beschikbaar te stellen. 

Meedoen belangrijker dan winnen?

Het gaat Serena eígenlijk niet om het winnen. Ze wil vooral veel leren onderweg naar haar deelname en zichzelf als patissier en chocolatier voortdurend ontwikkelen. Maar toch. Nu ze er zoveel passie, tijd en energie in heeft gestoken, beschouwt ze de winst wel als de ultieme kers op de taart. “Ik wil er alles voor geven en alles aan gedaan hebben, zodat ik na afloop kan zeggen: dit is wat ik kon. Dan heb ik ook vrede met eventueel verlies. Maar het zou enorm zonde zijn om niet te winnen!”

Serena laat ook niet graag iets aan het toeval over. “We hebben laatst de gehele route van mijn werkplaats naar de locatie van de Dutch Pastry Award gereden met een van mijn showstukken. Elk drempeltje hebben we genomen om te zien hoeveel mijn werk aan kan. Het is niet kapot gegaan onderweg, maar het blijft spannend! Normaal gesproken maak je tijdens wedstrijden je werk op locatie. Nu is het vooral uitdagend om alles zo mooi als je het bedoeld hebt op de locatie zien te krijgen.” 

Puratos en Belcolade wensen Serena enorm veel succes bij haar laatste voorbereidingen voor deelname aan de Dutch Pastry Award op 10 maart!

Cacao-Trace

Het duurzame cacaoprogramma van Puratos

Belcolade

Belcolade, het chocolademerk van Puratos